Foto: Shutterstock
Magusad maasikad on paljude suvised lemmikud, mida saab ilma südametunnistuse piinadeta nautida. Need punased C-vitamiinipommid sisaldavad vähe energiat, kuid on rikkad vitamiinide ja mineraalide poolest. Kuna kodumaiste maasikate hooaeg on suhteliselt lühike, siis võtke sellest maksimum! Maasika head omadused pani ritta KuntoPlus.

Maasika toitesisaldus

Toitaine 100 g kohta

Kilokalorid (kcal) 39

Valk (g) 0,7

Rasv (g) 0,6

Vesi (g) 90,0

C-vitamiin (mg) 66,8

K-vitamiin (µg) 20,0

Kaltsium (mg) 18,5

Kust pärineb maasika punane värv?

Maasika punane värv pärineb antotsüaanidest, mis on võimsad antioksüdandid.

Miks süüa maasikaid?

Maasikad on rikkad vitamiinide ja mineraalide poolest ja need sisaldavad vähe energiat: 100 grammi kohta ainult 41 kilokalorit.

Maasikas on südamele hea

Maasika antioksüdantidel on põletikuvastane toime, seega kaitsevad need südant ja veresooni. Samuti on kindlaks tehtud, et maasikate söömine aitab alandada ebatervisliku kolesterooli taset veres.

Maasikas tugevdab immuunsussüsteemi

100 grammi maasikaid sisaldab rohkem C-vitamiini kui samaväärne kogus apelsine. Kas teadsite, et 7 kuni 8 maasikat (100 g) on piisav, et täita igapäevast vitamiin C vajadust?

Kaitseb päikese eest

Maasikates sisalduv ellaghape võib aidata kaitsta nahka päikese ultraviolettkiirguse eest. Naha kaitsmiseks kasutage kindlasti ka päikesekreemi.

Aitab pärssida Alzheimeri tõbe

Maasikas sisaldab fisetiini, mis toimib kehas antioksüdandina. Fisetiini leidub paljudes marjades ja puuviljades, kuid eriti ohtralt on see maasikates ning aine võib aidata mälu parandada ja seega aeglustada Alzheimeri tõve ilminguid.

Millal on maasikahooaeg?

Eesti maasikahooaeg on sõltuvalt suvisest ilmast juunis ja juulis.