Foto: Shutterstock
Ameerikast pärit pulgakoogid (Cake Pops) on eestlaste seas populaarsust kogunud juba üsna mitu aastat, sest need maitsevad hästi, näevad armsad välja ja jätavad ruumi loovaks kaunistamiseks. Nii laste sünnipäevapeoks kui mõneks muuks pidulikuks sündmuseks – pulgakoogid püüavad kõigi pilku!

Kuidas pulgakooke valmistada?

Pulgakoogid valmivad traditsiooniliselt peeneks pudiks tehtud keeksist, mis segatakse kokku näiteks toorjuustuga, pähklikreemiga, moosi või siirupiga.

Saadud massist moodustatud pallid pannakse tahenemiseks ca 30 minutiks külmikusse. Peale tahenemist on pallikesi kergem pulga otsa torgata. Viimaste näol on tegemist umbes 20 cm pikkuste spetsiaalsete puupulkadega.

Kui koogipallid pulga küljest maha kukuvad, võib põhjuseks olla, et need on liiga suured, rasked või on tainas jäänud kuivaks, kirjutab portaal Gutekueche.de

Glasuuri peab olema nii palju, et terve koogipall saaks korraga kaetud. Mida vedelam glasuur, seda hõlpsamalt läheb katmine. Kõige parem on kasutada spetsiaalselt glasuurimiseks mõeldud šokolaadi kuna tavaline sulatatud šokolaad on koogipallide katmiseks liiga paks.

Foto: Shuji Kajiyama, AP

Kuidas koogipalli glasuuriga katta?

Hoia pulgast kinni ja kasta koogipall tervenisti glasuuri sisse ning seejärel tõsta see välja. Vaata, et glasuuri ulataks natukene ka pulga peale. Aseta pulgakoogid kindlal alusel umbes 30-40 minutiks külmkappi.

Kuidas pulgakooke kaunistada?

Pulgakooke saate kaunistada vastavalt oma soovile ja see moodustabki enamasti suurema osa tööst. Pöörates tähelepanu detailidele, saab koogipallid muuta värvilisteks imedeks. Lihtsaim viis on suhkrukaunistused ja kuivatatud kookospuru, paisutatud maisiterad või väikesed kringlid on ebatraditsioonilisem valik. Kaunistamisel on oluline kiirus! Kaunistus peab olema valmis enne kui glasuur jõuab hanguda.

Kui glasuur on juba kuiv, saate mõne tilga glasuuri ja hambatiku abil kaunistuse koogipalli külge kinnitada.

Foto: Shutterstock

Kui kaua pulgakoogid kuivama peavad?

Pärast kaunistamist pannakse pulgakoogid penoplastist aluse sisse, alternatiivina võib kasutada ülespööratud pastasõela, suurt klaasi, mis on täidetud suhkru või jahuga või kingakarpi, mille sisse on tehtud augud.

Kuivamiseks kuluv aeg sõltub suuresti glasuuri ja kaunistuse tüübist ning konsistentsist.

Kui kaua pulgakook säilib?

Säilivusaeg sõltub loomulikult suuresti koostisosadest, kuid tavaliselt saab pulgakooke külmikus säilitada paar päeva. Kõige paremini maitsevad need aga värskelt valminuna.

Loe lisaks: Rullbiskviit läheb rullimisel katki või tordipõhi küpseb ahjus lõhki? Biskviiditaina põhinipid, mida pead kindlasti teadma