Kadrian Possul / Parrot Minibar Foto: Ardo Kaljuvee
Sel aastal toimub esimest korda Tallinnas maailma kuulsaima baarmenite võistluse World Class Baltikumi finaal. Eestit esindavad täna toimuvas lõppvoorus Risto Säinas (Mon Repos), Kadrian Possul (Parrot Minibar) ning Kirils Drobunins (Sigmund Freud).

Eile sai Balti jaama turul asuvas Humalakojas avalöögi World Class kokteilivõistluse neljas hooaeg Eestis. Eesti, Läti ja Leedu 30 parimat baarmeni võistlevad kahel päeval Baltikumi meistritiitli nimel, et pääseda ülemaailmsele finaalvõistlusele Glasgow's.

Vaata galeriid!


„Maailma parima baarmeni tiitli saamiseks tuleb esmalt seljatada kohalikud konkurendid, seejärel Läti ja Leedu kolleegid ning viimaks oma oskusi näidata 2019. aasta World Classi finaalvõistlusel Šotimaal Glasgow's,“ selgitas võistluse korraldaja, Prike World Class Brand Ambassador Andrei Kazakov.

World Class on rahvusvaheline kokteilisegamise maailmameistrivõistlus, kus osalevad parimad baarmenid üle maailma. 28. mail asus Humalakojas oma riigi parima baarmeni tiitli nimel võistlustulle 30 kokteilimeistrit Eestist, Lätist ja Leedust. 29. mail jätkas võistlemist üheksa finalisti, kelle seast selgub Baltimaade parim, kes sõidab Šotimaale Glasgow'sse ülemaailmsele World Class 2019 finaalvõistlusele. World Class annab baarmenile ainulaadse võimaluse tutvuda maailma tippbaarmenitega ja jõuda nende tasemeni.

„Esimest korda toimub lisaks rahvuslikule eelvoorule Tallinnas ka World Class kokteilivõistluse Baltikumi finaalvõistlus. Fookuses on Baltimaade maitsetrendid ja Šotimaa teemaline lõppvoor. Poolfinaalides pidi pakkuma uusi tõlgendusi klassikalisest highball-klaasis viskikokteilist ning seitsme minutiga serveerima kohtunikele kaks kokteili, mis mängivad tsitruselise noodiga. Üks tänastest väljakutsetest on leida turult ettenähtud 15 euro ja poole tunniga sobivad koostisosad, et kokteilidega näidata žüriile Baltikumi juuri ja maitseid,“ lisas Kazakov.

Eesti eelvooru peakohtunik oli Jennifer Le Nechet, kes võitis 2016. aastal esimese naisbaarmenina World Class ülemaailmse finaalvõistluse. „Hindan nii kokteilide maitset kui esitlust, aga ka isikupära ning loojutustamist jookide serveerimisel. Võistluses peegelduvad kokteilimaailma trendid nagu plastiku- ja jäätmevaba jookide serveerimine või kohaliku tooraine kasutamine,“ lausus prantslasest žüriiliige.

World Class võistlus toimus esmakordselt 2009. aastal ja selles on aastate jooksul osalenud rohkem kui 250 000 baarmeni enam kui 60 riigist. Eesti liitus võistlusega 2016. aastal, 2017. aastal lisandusid osalejate hulka ka Läti ja Leedu baarmenid.

World Classi kohalikus eelvoorus võisid osaleda kõik baarmenid üle Eesti. Võistlusel pidid osalejad poole aasta jooksul läbima erinevaid meistriklasse ning töötama oma kodubaari jaoks välja kokteilide erimenüü. Igast Balti riigist valiti välja kümme parimat baarmeni, kes võistlevad omavahel 28. ja 29. mail Tallinnas Humalakojas. 29. mail kl 19 algavas lõppvoorus selgub Baltikumi parim baarmen, kes sõidab Šotimaale Glasgow'sse ülemaailmsele World Class 2019 finaalvõistlusele.