Restoranide Nädal on New Yorgist alguse saanud ülemaailmselt populaarne aktsioon, mis julgustab inimesi väljaspool kodu sööma, pakkudes teiste kultuurisündmustega võrdseid elamusi. Foto: Tiit Mõtus
Tavaliselt iga aasta novembris toimuv Tallinn Restaurant Week tuleb 2017. aastal meile külla ka kevadel, kui ligi 50 restorani Tallinnas avavad lõuna- ja õhtusöökideks oma uksed mugavamate hindade ja pakkumistega.

"Tallinna restoranide tase ja kvaliteet on saanud võrdseks maailma menukate metropolide tasemega (New York, London) ning me võime selle üle uhked olla. Meie soov on pakkuda linnaelanikele võimalust seda kõike ise kogeda," seisab ettevõtmist tutvustaval kodulehel.

Nagu kõikidel varasematel aastatel pakuvad restoranid komplektmenüüdena nii lõuna- kui õhtusööke. Neid pakutakse kahes hinnakategoorias: Lõunasöök 10 eurot ja Õhtusöök 20 eurot ning Lõunasöök 15 eurot ja Õhtusöök 30 eurot.

Tallinna Restoranide Nädala initsiaator on Eesti Restoranide Liit (ERL). Initsatiiv sai alguse viis aastat tagasi kahe restoranipidaja algatusest, kes otsustasid, et on viimane aeg tutvustada Tallinna restoranide kõrget taset laiemale avalikkusele. Nädala eesmärk on tuua toidukultuuri tallinlastele lähemale ja elavdada kodust väljaspool söömist kui ühte kultuurieelamuse ning suhtlemise võimalust nii kohalikele elanikele kui ka turistidele.

Restoranide Nädal on New Yorgist alguse saanud ülemaailmselt populaarne aktsioon, mis julgustab inimesi väljaspool kodu sööma, pakkudes teiste kultuurisündmustega võrdseid elamusi. Kümne aasta möödudes, korraldatakse restorani nädalaid ülemaailmselt ja neist on saanud iga-aastane tõmbenumber nii kohalikele elanikele kui turistidele.

Tallinna Restoranide Nädalal osalevad sellel kevadel: