Foto: Shutterstock
Rabarberihooaja tipphetk on käes ja paljud aiaomanikud ei suuda kogu rabarberisaaki kompottideks või moosideks teha. Õnneks saab rabarberit ka sügavkülmutada ja kui talvel tuleb soov mõnusalt hapukat mannavahtu või kisselli süüa, siis saate külmutatud rabarberit suurepäraselt kasutada!

Rabarberit on parim külmutada väikeste tükkidena

Eemaldage kõigepealt lehed vartelt. Seejärel loputage rabarberit hoolikalt voolava vee all ja raputage kuivaks. Lõigake rabarberi kuiv ots ära. Seejärel lõigake rabarber väikesteks tükkideks.

Foto: Shutterstock
Kui rabarberi koor on liiga kõva, siis võite selle maha võtta. Pange kööginuga rabarberi ülaossa, kus lehed olid, ja tõmmake kõvad kiud allapoole. Sel viisil koorige kogu rabarber, kuni sellel pole enam "niite" küljes.

Rabarber säilib sügavkülmas kuni aasta

Pange tükeldatud rabarber soovitud koguses külmutuskindlatesse karpidesse või kottidesse, sulgege need hoolikalt ja asetage seejärel sügavkülma.

Foto: Shutterstock
Kui soovite rabarberitükid hiljem eraldi välja võtta, siis jagage need alusele - tükid ei tohiks üksteisega kokku puutuda - ja külmutage neid umbes kaks tundi. Seejärel valage rabarberitükid osade kaupa kottidesse ja külmutage täielikult.

Mida maitsvast rabarberist teha?

Foto: Tuuli Mathisen
Proovige järele: Rabarberihoidised, milles rohkelt maitset, värvi ja lõhna: moos, džemm, mahl ning siirup

Millest Oma Maitse värskes numbris juttu, vaata SIIT!