Foto: Ekraanitõmmis
Selle asemel, et kasutatud teekotid prügikasti visata, kasutab kunstnik Ruby Silvious neid lõuendina oma miniatuursete kunstiteoste loomiseks, mis registreerivad tema muljeid igapäevastest hetkedest. Väikesele formaadile vaatamata on kunstniku poolt tabatu ülimalt detailne.

Tulemuseks on meeleolu loovate hetkede kogumik, mille Ruby Silvious koondas 2015. aastal kokku raamatus "363 päeva teed: Visuaalne ajakiri kasutatud teekottide kohta". Järgnenud on mitmed sarjad, näiteks "26 päeva teed Prantsusmaal" (2017), "9 päeva teed Hispaanias" (2018).

"Kasutatud teekott pole eriti atraktiivne, aga mina näen seda tühja lõuendina. Need teekotid on visuaalne päevik minu muljetest, mille ülestähendamise meediumina on kasutatud teekotte, millele ma joonistan, maalin ja teen kollaaže," kommenteeris Silvious.

"Inimestel on arusaam, milline traditsiooniline kunst peab olema. Ma arvan, et kõrvale jäetud esemetele uue võimaluse andmine, nende ümbermõtestamine kunsti inspireerib loovust. Loodan, et inimesed, kes minu töid vaatavad, on mingil moel muutunud, võib-olla on neil uus nägemus võimalikust kunstist."

Peale erinevate tehnikatega katsetamist jõudis Silvious akvarelli juurde ja on sellele kindlaks jäänud, vahendab CNN Travel.

"Te peaksite nägema kõiki minu ebaõnnestunud katsega teekotte," ütles Silvious. "Ma ei viska kunagi midagi ära, üritan neid töödes ära kasutada. Mulle meeldib, teekottide väike formaat, need on kaasaskantavad," lisas kunstnik.

Allpool tõime välja mõned kunstniku kaunid tööd.

Ruby Silvious´i töödega tutvumiseks külasta tema kodulehte või Instagrami kontot.