Foto: Oma Maitse
Pikisilmi oodatud Oma Maitse eriväljaandes „Tervislikud Toidud“ võtame ette kogu tervisliku toitumise ampluaa, alustades tervisliku toitumise teooriast ja toitumisnõuannetest ning lõpetame soovituslike retseptidega nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kõik ikka selleks, et toidulaud oleks tasakaalustatud ja läbimõeldud.

Uurime lähemalt, kust me saame kätte vajalikud kogused ja kvaliteedis rasvad, valgud ja süsivesikud. Miks omastuvad toiduained toorelt ja kuumutatult nii erinevalt? Kui palju liha võib süüa, et see oleks tervisele kasulik?
Räägime ka taimetoidust ja nn kriitilistest toitainetest, millest võib kergesti organismis puudus tekkida, kui menüü on liiga üheülbaline. Juttu teeme uutest uuringutest, mis räägivad kolesteroolist, antioksüdantidest, flavonoididest, karoteenist ja muudest keerulisemate nimedega ühenditest, mida meie igapäevatoit sisaldab.
Nii teoreetilist kui praktilist nõu annab meile Eesti üks tuntumaid ja hinnatumaid toitumisnõustajaid Külli Holsting.

Ja traditsiooniliselt saad ajakirjast palju kokkamise ideid, päris eraldi peatükid leiad tervislikest näksidest ja beebitoitudest. Varusta end täisväärtusliku eluenergiaga läbi hea toidu ja ära selles vallas kergekäeliselt allahindlust tee, sest tervis nii tuleb kui läheb just seedimise kaudu!

Oma Maitse eriväljaande Tervislikud Toidud leiad suurematest toidukauplustest ja kioskitest.