Itaalia turg. Wikipedia
Talupojaturgudel kaubeldakse veel suvealguse marjadega, aprikooside, kirsside ja murelitega, mida nüüd, olles hooaja viimased, pisikesed ja vähem mahlased, müüakse odavalt ja moosimarjadeks. Lettidel on veel virsikuid, aga ka jahutavaid meloneid ja arbuuse, mahlaseid õunu ja pirne, juuli lõpust ka ploome ja eksootilisi viigimarju. Viinamarju tuleb veel natuke oodata.

Juurviljade kuningas on praegu baklažaan, seda on erinevas suuruses ja vormis, ümaratest pikergusteni, helelillast tumelillani. Lisaks tomatid, suvikõrvitsad, aedoad, värske kartul, aedsalat, porgand ja paprika. Natuke neitsioliiviõli ja maitseaineid ning värske suvine salat on valmis!

Mõned Bologna talupojaturud pannakse augustis traditsiooniliselt kinni, aga kindlasti jääb lahti esmaspäevaõhtune Mercato Ritrovato (via Azzo Gardino, 65), kus sõltuvalt õhtust mängitakse head
elavmuusikat, tantsitakse svingi või pakutakse elitaarset kinoprogrammi. Head süüa ja juua saab alati, kõik mahepõllunduslik, hooajaline ja igasuguste toidumiilideta.