Seistes Punasel väljakul kogu maakera elanikkonda tutvustavas rahvaste paabelis ninaga Lenini mausoleumi poole, ostes 50 rubla eest värsketest mustikatest valmistatud jäätist GUMi kaubanduskeskuse esimeselt korruselt või sõites laevaga Moskva jõel mööda Gorki pargist ja nähes inimesi õhtuhämaruses pargis tantsu löömas, tekib ikkagi tunne, et just Moskva on linn, millest tuleks oma Venemaa kogemusega alustada. Shutterstock
Viimase veerandsaja aastaga on naaberriigi pealinn kasvanud üheks maailma võimsamaks kultuuri-Mekaks ning seda ainult ühel põhjusel: Moskvas on väga palju raha. Ei ole ühtegi lihtsamat põhjust, miks minna oma kunsti katsetama just sinna, kust leiab sellele hästi maksva kliendi.

Moskva on alati tundunud pisut ebamõistlik valik, kuhu mõneks päevaks või nädalaks aega veetma minna. Hoopis Peeter I lapsuke, tõeline kultuurihäll ning Põhjala Veneetsiaks kutsutav Peterburi on alati olnud valgele Euroopa mehele soodsam ja turvalisem sisenemispunkt vene hinge ja ökosüsteemi juurde.

Seistes Punasel väljakul kogu maakera elanikkonda tutvustavas rahvaste paabelis ninaga Lenini mausoleumi poole, ostes 50 rubla eest värsketest mustikatest valmistatud jäätist GUMi kaubanduskeskuse esimeselt korruselt või sõites laevaga Moskva jõel mööda Gorki pargist ja nähes inimesi õhtuhämaruses pargis tantsu löömas, tekib ikkagi tunne, et just Moskva on linn, millest tuleks oma Venemaa kogemusega alustada.