Foto: Shutterstock
Paljudel meist on keeruline võõraste või isegi lähimate pereliikmete ja kolleegide ees avaneda. Kui inimesel on võimalus lõõgastuda ja tegeleda millegi loomingulise, lõbusa ja inspireerivaga, on ta võimeline tundma end vabamalt ja suhtlemisaltina. Toiduvalmistamine pakub suuresti seda kõike.

Pärast kvalifitseeritud nõustajaks saamist otsustas USA-s elav Julia Ohana, et ta soovib kasutada oma kirge toiduvalmistamise vastu viisil, mis aitaks ka teisi inimesi. Ta hakkas kokkamist kasutama teraapia vormina, mis aitaks nii ärevuse all kannatavaid noori kui ka raviasutustes sõltuvusainete tõttu viibivaid inimesi.

"Elu liigub paljude jaoks kiire tempoga. Aeglases, rahulikus toimimises ja keskendumises käsil olevale on midagi tõeliselt kasulikku. Vähim, mida toiduvalmistamise protsess pakub, on tähelepanu kõrvale juhtimine. Hetkes olemine, keskendumine siin ja praegu, see on puhastav," ütleb Ohana.

"Köögiviljade tükeldamine nõuab tähelepanu, samuti ajastamine ja temperatuuri hindamine. Millegi maitsva loomine nõuab kannatlikkust. See on väärtus, mida õppida," lisab ta.

Ohana sõnul ei piirne saavutusega kaasnev positiivne tunne, mida inimene ise söögi valmistamise käigus kogeb, ainult ühe söögikorraga, vaid on seotud pikema ajaga. Tegemist on mingi konkreetse oskusega, mis jääb terveks eluks.

Foto: Shutterstock
"See sõltub inimesest ja kogemusest, kuid üldiselt näen, et inimesed omandavad oskuse, milles nad saavad end hästi tunda. Tehes midagi kasulikku ja tähenduslikku enda ja oma lähedaste heaks omandatakse enesekindlus, " ütleb ta.

"Sööki valmistades õpitakse, kuidas kohal olla ja hetkes elada, hinnata väikseid asju. Õpitakse teistega suhtlema, lahendama probleeme ja juhtima aega."

Toiduvalmistamine kätkeb loovust

Valmistage toit, mis maitseb uskumatult, ja olete kohe saanud selle roa kohta õiguse veidi uhkustada. Kui valminud toit on esteetiliselt meeldiv, saate seda jagada sotsiaalmeedias, millega tihti kaasneb teiste reaktsioon. Laske kiitusel ja headel emotsioonidel enda juurde tulla!

"See on minu teraapiline seanss, mille lõpus saan ise tehtud toitu nautida," ütleb Ohana.

Allikas: Her