Foto: Ekraanitõmmis/FineDiningLovers
Iisraeli päritolu idufirma Redefine Meat on võtnud eesmärgiks oma 3D-prinditud praelihalõikudega lihaturule täiendust pakkuda. Praegune taimse kunstlihaturg õitseb, kuid enamik tooteid on hakkliha või õhukeste viilude kujul ja seni on kunstlikult loodud praelihalõigud olnud toidutehnoloogia uuendajate jaoks tabamatu saavutus.

Hetkel ei ole Redefine Meat´i 3D-prinditud praelihalõigust tehtud pressifotost tõenäoliselt palju kasu potentsiaalsetes klientides huvi äratamiseks, sest sarnasus on pigem lihakoogiga kui lihagurmaanide lemmiku marmorlihaga, vahendab FineDiningLovers.com.

"Taimne kunstilihaturg on keskendunud hakklihale, aga lihatööstus pakub erinevaid lihaskoega tükke" ütles tegevjuht Eshchar Ben-Shitrit Reutersile. "Praelihalõigud, röstimine, aeglane küpsetamine, grillimine – kõik, mida loomalihaga saab teha, tahame pakkuda samal tasemel või isegi paremini."

Redefine Meat´i eesmärk on pakkuda lihatarnijatele spetsiaalset 3D-printerit, kinnistades need toorainega varustamise süsteemi. Klientidele tarnitakse taimset toorainet, mille abil saab praelihalõigud kohapeal 3D-printida. Tooted sisaldavad muu hulgas soja- ja hernevalku, kookosrasva ja päevalilleõli. Kuigi täielik loetelu on salajane, väidab ettevõte, et kõik koostisosad on taimsed ja vegan.

Muidugi on seda tüüpi tehnoloogia algusaeg ja võib ainult eeldada, et 3D-prinditud praelihalõikude välimus, maitse ja tekstuur aja jooksul paranevad. Kas võib juhtuda, et praegused kohalikud lihapoed asendatakse lihaprintimise teenusega?