Ristiisa Wikipedia
Kuritegeliku maailma kuningad ja tsaarid on aegade algusest olnud maffia või ühendatud kuritegevuse bossid, kes oma stiilsuse, kuid ka julmusega on hoidnud maailma endal peos. Vaadates neid vahel müütiliseks kirjutatud või lavsastatud tegelasi aga inimlikumast vaatenurgast, tuleb vaadata ka nende toidulauda - mida nad sõid, mida eelistasid juua!

Paljude jaoks on organiseeritud kuritegevus saanud õige tähenduse filmidest ja telesarjadest. Filmid nagu "Ristiisa" ja "Sopranod" on raiutud kivisse kui popkultuuri vaatamisväärusesed. Tänapäeval kuuluvad targa mehe leksikoni sõnad - Consigliere, Capo ja La Cosa Nostra.

Loomulikult on üheks peamiseks ühisjooneks maffia lugude ja filmide vahel toit. Kuulsad stseenid filmist "Goodfellas", kus Paul Sorvino lõigub žiletiga küüslauku või suured ühised pereõhtusöögid seriaalist "Sopranod".

Aga mis toidud maffiabossidele teglikult meeldisid? Kas see oli midagi enamat kui stereotüüpne maailmakuulus Chianti vein ja lihtsakoelised makaronid või hoopis midagi muud? All on kirjeldus viie maffiapealiku lemmiktoitudest.

Al Capone, kõige ikoonilisem ja halastamatum gangster 1920ndatel ja 1930ndatel armastas väga spagette. Tema Chicago kodus vahetas ta meelsasti oma Fedora stiilis mütsi põlle vastu ja valmistas endale pikkasid nuudleid koos hea pudeli veiniga. Muuseas tema lemmiktoitu ei serveeritud mitte tomatipasta vaid pähklikastmega - lihtne õline ja leivane põhi rõstitud pähklite ning riivutud juustuga.

Charles “Lucky” Luciano oli kuulus Sitsiilia maffiapealik, keda peetakse modernse organiseeritud kuritegvuse isaks. Ta oli palju aastaid ka kuulsa kuritegeliku Genovese perekonna pea. Pani aluse ka rahvusvahelisele sündikaadile USA pinnal.

Omades lähedast sidet kuulsate juudi päritolu gangsteritega, ei ole üllatus, et tema lemmiktoiduks oli koššer rohelised kurgid - juudi delikatess serveeritud maisi-veiseliha võileibadega. Tõsiasi on ka see, et kui USA salateenistuse agendid külastasid Lucianot tema kongis, et paluda abi organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemiseks ja väärtusliku siseinfo saamiseks, tõid nad talle alati vastutasuks info eest koššer kurke.

Meyer Lansky saavutas oma kuulsuse tänu sellele, et muutis tollase 1950ndatel Kuuba ning eriti Havanna, mängurite ja turistide mekaks. Tema lemmiktoiduks oli aga väikesed juustutaskud - tavaliselt juustuga täidetud pannkook serveeritud kerge puuviljaga.

Carlos Marcello oli halastamatu New Orleansi maffiapealik, kes tunnistas, et lasi mõrvata USA presidendi John F. Kennedy.

Talle meeldisid paljud erinevad toidud, meelsasti sõi ta austreid, krevette, fettucine- pastat, aga tema isiklik lemmik oli spagetid koos lihapallidega. Mida paljud ei tea on see, et tema isiklikuks kokaks oli Provino Mosca, kes töötas ka Al Capone heaks. Ajalugu räägib, et Carlos palkas Mosca täpselt samal päeval, mil Al Capone vahistati seoses maksukuritegudega.

John Gotti teenis on maine sellega, et oli ühtlasi väga julm ent samas väga stiilne mafiapealik. Ta kandis alati Itaalia viimase moesuuna riideid ja parimaid ülikondasid.

Tema toidueelistus võib üllatada kuna see polnud vastavauses tema varakuse ja stiiliga. Nimelt meeldisid talle üle kõige friteeritud kana koos friikartulite ning küpsistega.