Foto: MorgueFile
USA onkoloog Charles Majors avaldas veebilehele thetruthaboutcancer.com uuringu, millest ilmnevad faktid, et suhkur aitab kaasa vähi levikule ja arengule ning on peamine vähirakkude "toit", vahendab veebileht The Truth Beat.

Doktor Majorsi uuring näitas selgelt, et suhkur, glükoos, on peamine vähirakkude energiaga varustaja ning soovitab vähihaigetel jätta oma menüüst välja suhkur, kuid ka toitained, mis kehas suhkruks teisenevad - pasta, teraviljad, leivad, enamus puuvilju ja nii edasi.

Artikkel selgitab, et vähirakud on oma olemuselt glükoosi metaboliseerijad ning nende rakkude peamine "toidus" ja energiaallikas on suhkur, kuna nende rakkude mitokondrid on saanud viga.

Uuring näitab, et suhkur kiirendab vähiarengut ja haiguse kulgu. Seda saab selgelt näidata PET skänneerimiseks kasutatud radioaktiivse glükoosiga, mis vähirakkudesse jõudes need rakud aparatuurile nähtavaks teeb.

Arstid on teadlikud suhkru ja vähi seotusest ning täna kasutatakse diabeediravimeid vähihaiguse ravis - need ravimid aitavad hoida suhkru vereringest ja omakorda vähirakkudest eemal.