Uuring selgitas välja, et naised, tundes meeste lõhna haaravd parema meelega uue joogi järele. Foto: Michael Discenza/Unsplash
Uus uuring, mis viidi läbi Lõuna-Florida Ülikooli psühholoogiaosakonnas leidis, et naised joovad alkoholi rohkem kui tunnevad meeste lõhna. Sarnane lõhnatest viidi läbi ka meeste puhul.

Meestega läbi viidud sarnase uuringu käigus selgus, et mehed joovad oluliselt rohkem alkoholi, kui viia neid kokku lõhnaga, mis pärineb näiselt, kes on oma menstruaaltsükli kõige fertiilsemas hetkes, vahendab The Independent.

Naist puhul aga kasutati lõhnaks metssigade süljes leiduvat, kuid antud uuringu jaoks tehislikult toodetud ferromooni nimega androstenoon. Nimelt kutsuti 103 naist vanuses 21 kuni 31 tarbijauuringule, mis pidi selgitama välja meeste deodorandi ja alkoholi meeldivused. Naistele anti aga enne õlle - uuringu all olnud alkoholi - joomist nuusutada kas androstenooniga piserdatud lõhnariba või lõnariba, mida oli piserdatud palja veega.

Uuring avastas, et naised, kes olid nuusutanud lõhnariba, millele oli piserdatud androstenooni jõid 10 minuti jooksul 10% rohkem alkoholi, kui naised, kes nuusutasid veega lõhnariba.

Uuringu analüüsis ütlevad selle läbiviijad, et tõenäoliselt ei ole uuringu tulemuses siiski üks ühele pärismaailma peegeldatavad, kuid on selge, et mehe lõhn üksindagi on võimeline panema naisi rohkem jooma. Põhjuseks võib olla aga füsioloogia asemel hoopis sotsiaalne reeglistik: alkohol ja seks on käinud käsikäes juba aastasadu.