Putukaburgerid Ekraanitõmmis
Maailmas on hetkel ligikaudu 1900 söödavat putukaliiki, mida tarbib igapäevaselt umbes 2 miljardit planeedi elanikku - peaasjalikult on putukate söömine populaarne Lõuna-Ameerikas, Kesk-Aafrikas ja Kagu-Aasias.

Putukad on väga suured vitamiinide ja proteiini, samuti kiudainete ja energia allikad. ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni andmetel on näiteks 100 grammi Tai rohutirtsu toiteväärtus 89 kilokalorit, samas kui näiteks Austraalias elutseva kudujasipelga 100g toiteväärtus on 1272 kilokalorit.

Rääkides aga toiteväärtusest, siis annab 100g putukaid sama palju proteiini, kui 100g veiseliha. Samal ajal on putukad 2,5 korda vähema kalorsusega, kui veiseliha. Lisaks on huvitav teada, et kui veisest on söömiskõlbulik vaid 40%, siis tavalisest rohutirtsust saab ära süüa koguni 2 korda enam ehk 80%.

Tavapäraselt hoiame me vakladest ja ritsikatest pigem eemale, kuid Tais asutatud firma pakub müügiks näiteks ritsikajahu, soolasipelgaid ja šokolaadiga kaetud skorpione.

Nimelt on võimalik 2004. aastal Tais Udon Thanis asutatud firma Thailand Unique kaudu interneti kaudu tellida omale toiduks mitmesuguseid putukaid ning nendest valmistatud tooteid. Abielupaari Graeme Lee Rose ja Warunee Rose poolt rajatud väike tehas pakub Aasia suurimat valikut söödavatest putukatest. Väikese tehase seinte vahelt tuleb väga eriilmelisi tooteid: näiteks pakutakse kuivatatud ja soolatud snäkke sipelgatest, saagopalmi ritsika vakladest ja rohutirtsudest.

Aafrikas on niisama tooreste, kuivatatud, praetud või fritüüritud putukate söömisest mindud aga palju kaugemale. Nimelt korjavad inimesed kokku suures koguses sääski, purustavad nad ühtlaseks, süsimustaks, massiks ning praevad õlis burgeriteks.

Vaata, kuidas Aafrikas sääski püütakse ja neid burgeriteks küpsetatakse: