Foto: Shutterstock
On üllatav, kui palju toitu saab kodus köögikapil või aknalaual ise hõlpsalt kasvatada. Vaadake alljärgnevast videost nippe, kuidas tühja klaaspurgi, marli ja vee abil saab idandada näiteks läätsesid, kikerherneid, mungaube, riisi ja isegi seesamiseemneid.

Aga miks peaks seda tegema?

Idandid pakuvad uusi ja huvitavaid maitseid teie lemmiktoitudele ja aitavad varakevadisel ajal, mil toidulaual napib värsket, ennetada vitamiinipuudust. Need sisaldavad rohkesti väärtuslikke vitamiine ja mineraale ning kiudaineid, mis aitavad parandada seedimist ja toidul soolestikus edasi liikuda, puhastada organismi jääkainetest ja liigsest kolesteroolist.

Idandamise käigus suureneb seemne vitamiinisisaldus ja vallanduvad mitmed biokeemilised protsessid, mis tõstavad idandite toiteväärtust kordades. Samuti lõhustuvad ja muutuvad selle protsessi käigus mitmed süsivesikud, rasvad ja proteiinid, mistõttu on need vitamiini ja mineraalainete "kapslid" ehk idandid meie organismi jaoks kergesti omandatavad.

Idandamiseks on oluline kasutada ökoloogiliselt puhtaid ja kõrgel temperatuuril kuivatamata seemneid ning kasta neid puhta veega. Optimaalne idandamisaeg on kirjas igal seemnepakil.

Loe lisaks: VITAMIINID KOHE KÄES! Idandikasvatuse kiirjuhend

Allikas: Fine Dining Lovers ja Biomarket