Reval Café avas Viru Keskuses oma esimese Reval Gelato itaalia käsitööjäätise kohviku Marek Metslaid)
Reval Café’le kuuluv Itaalia käsitööjäätise valmistaja Reval Gelato avas esimese jäätisekohviku Tallinnas Viru Keskuses. Pisut rohkem kui aasta tegutsenud ja oma toodangut peamiselt Reval Cafe kohvikutes ja üle Eestipopimatel väliüritustel müünud käsitöö-gelato bränd on omanike sõnul olnud tõeline edulugu ja valmis nüüd tegevust laiendama.

Itaalias ja ka kogu maailmas ühe tuntuma gelato-guru Maurizio Paci käe all välja õppinud Reval Gelato gelatomeistri Juri Kortšaki sõnul sisaldab õige gelato võrreldes tavalise jäätise ja teiste külmutatud magustoitudega vähem õhku ja rohkem naturaalseid maitseid. Just need omadused annavad gelatole talle iseloomuliku sügavuse ja intensiivsuse, et eristuda ning pakkuda meeldejäävat maitsenaudingut. Teine gelato’t jäätisest eristav joon on see, et piimarasva sisaldus on väiksem, kuid erinevate puuviljasuhkrute sisaldus suurem.

“Seda kui oluline osa gelato’l Itaalia toidukultuuris on, näitab hästi ka fakt, et gelato põhiretseptuuri reguleerib Itaalias isegi omaette seadus, sätestades näiteks, et gelato’s peab olema vähemalt 3,5% piimarasva,” rääkis Kortšak.

Itaalia on tema sõnul ka ainuke maa maailmas, kus naturaalse käsitööjäätise gelato turuosa võrreldes tööstusliku tavajäätisega on suurem, ulatudes 55% protsendini. “Eestis on meil veel selleni veel pikk maa, kuid meie tarbijad on väga kvaliteediteadlikud ja maitset hindavad. Reval Gelato esimese aasta edulugu ja teiste kodumaiste väiketootjate saavutused on sellele heaks kinnituseks,” lisas Kortšak.

Reval Gelato jäätised valmistatakse Eestis kohapeal käsitööna, järgides Itaalia valmistamis- ja säilitamisviise ning kasutades vaid parimat toorainet. Itaalia jäätise tegemise kunsti omandati Itaalias põhjalikel kursustel Maurizio Paci käe all, kes on üks tuntuim gelatoguru nii Itaalias kui kogu maailmas. Kursuste käigus sai praegune Reval Gelato meister Juri Kortšak laiahaardelised teadmised nii perfektsest jäätise valmistusest kui ka gelato kultuurilisest tähtsusest Itaalias.