Eesti käsitöödžinnide test Foto: Madis Veltman
Äsja väljakuulutatud "World Gin Awards 2018" võitjate hulgast leiame ka ühe Eesti brändi: nimelt nimetati võistlusel Eesti parimaks Navy ja London Dry džinnideks Distilliriumi joogid Metsis ja Latitude 59. Seda, kui palju Eesti džinne võistlusel osales, ei ole teada. Kõrgesse mängu meie džinnid veel ei sekkunud.

Maitsed.ee enda korraldatud Eesti käsitöödžinnide testil võitis Metsis oma joogiga samuti esikoha ja seda džinni puhtalt joomise kategoorias. Maitsed.ee testil arvasid kohtunikud selle joogi kohta järgmist:

"Metsise puhul võlus maitsjid tema äärmiselt huvitav, ühe korraga lilleline ja metsaline aroom - tunda on nii kerget suitsu, rohelist muru, rummist karamelli, vihmamärga kuusemetsa. Lisaks oli aroomis tuntav kerge puskariõli lõhn maitses kadunud ning maitsenoodid olid pehmed kui ema pai. Maitses lõi korraga välja hapusus, kreftisus ja kerge ingver. Üsnagi kange napsi kohta on Metsis kergesti joodav, tema maitse on õhuline ning ei jää liiga pikaks suud katma".

LOE LÄHEMALT: EESTI DŽINNIDE TEST | Kohalikud kadakaleotised kõditavad kurku: milline on täna Eesti parim džinn?

Metsise kodulehel kirjutavad nad enda kohta aga, et "me oleme suured džinnisõbrad ning unistasime sellest, et seda saaks endale kraanist ise lasta. Alguses lasime seda vaid endale rohke jääga täidetud klaasi ja see maitses hästi. Siis lasime sõbrad enda juurde, lasime jala sirgu ja lipsu lõdvaks ja maitses ikka hästi. Nüüd laseme seda ka pudelitesse, et ka Sina saaksid sellest osa. Seda on ilus ka pudelis vaadata, kuid peamiselt on see tehtud nautimiseks, et saaksid lasta headel asjadel enda juurde tulla".

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga, mille tarbimisel peaks olema ettevaatlik.