Dimitri Demjanov Foto: Vallo Kruuser
Eesti gastronoomia grand old man, Gloria peakokk Dimitri Demjanov leiab, et viin on universaalne vedelik, mille pudel peaks igas kodukülmikus alati leiduma - nii kompressiks, kriimude puhastamiseks, kuid peamiselt kala- ja kapsasupi keetmisel leemelisandiks ning magustoitude ja kastmete "keha" tugevdamiseks.

„Viin on maakera vanim alkohol, erinevates maailmajagudes kandis viin erinevatel aegadel eri nimetusi, kuid viin on alati olnud "kuum" ja vaidlusi tekitav kaup, nii erinevate poliitikate kui rituaalide kaaslasena. Põhjamaades ja Venemaal on viinal eriline staatus, nii külma peletamiseks kui rahvuslikuks konventeeritavaks valuutaks olemisel,“ selgitab Demjanov viina väärtust.

Peakokk lisab, et on oma pika karjääri jooksul degusteerinud enam kui 200 erinevat viinamarki, neist üle 20, mis kannavad nii nimetatud „staatuse“ märki – pakendatud ja distsileeritud erineval viisil, kas läbi hõbe-, plaatina- või teemantfiltri.

„Ühte võib aga kinnitada – kõik minu maitstud viinad mõjuvad joovastavalt, viina maitse on aga vaataja silmades ja rahakotis,“ selgitab Demjanov.

Viinale läheneb Demjanov ma nagu veinile, tegu on põllumajanduslikult hoolikalt valmistatud produktiga, millega peakokk on „TEIE“ peal.

„Põnevaim retsept, kus olen kasutanud viina on „Pärispea räimesupp“, mida pakkusin Pärispea rannaküla 300 aastapäeval. Pidustustele kogunes külaelanike üle maailma ja neid sai pisut enam kui külal vanust,“ mainib peakokk.