Nele Tammeaid
“Kõll!” annab telefon märku, et m.l.tauts ehk Marie-Liset (12) alustas Instagramis otseülekannet. Marie nosib kaamera ees sõõrikut, räägib tantsutrennidest ja vastab jälgijate küsimustele. Vaatajaid on paari minutiga mitusada.

M.l.tauts on üks neist, keda võib nimetada Instagrami influencer’iks ehk mõjutajaks – isikuks, kel on sotsiaalmeedias truu ja arvukas jälgijaskond. Varateismelise Marie tegemistel hoiab Instagramis silma peal üle 13 000 (!) inimese, tema lemmikteemad on mood ja tants ning ühele instagrammerile kohaselt võib ka tema kontol näha mõne brändi või toote reklaame ja loosimänge.

“Kui Tartus ringi käime, tunnen tihti, kuidas mõni väike tüdruk jälgib meid. Olen siis paar sammu eemale astunud, et ta julgeks Marie juurde tulla ja oma küsimused ära küsida,” räägib ema Liisi  elust Instagrami-staariga. “Käisime ka Saku Suurhallis MyHits Awardsil – mina ja mu 12aastane tütar. Siis sain aru, kui võimas on sotsiaalmeedia: sa võid käia sellisel üritusel pelgalt selle tõttu, et sul on Instagramis konto.”

Millest värskest Pere ja Kodu numbrist veel lugeda saad, vaata SIIT!

Oot-oot, 12aastane ja tegeleb selliste asjadega, ahhetab nii mõnigi. Liisi tõdeb, et neid on süüdistatud selles, et nad püüavad laste kaudu oma unistusi täide viia. Kuid see pole nii: pigem on lastel vedanud vanematega, kes nende unistusi igati toetavad. “Oleme hästi palju ohverdanud kahekesi oleku aega, samuti loobunud näiteks soojamaareisidest, et panustada laste arengusse ja hobidesse. Me pole mingi fäänsipäänsi perekond, vaid täiesti tavaline pere, kus ema küüne- ja isa santehnik."