Foto: Hele-Mai Alamaa
Kõigil on kiire ja igaüks ajab omi asju, üksteist justkui ei märkagi – kas tuleb tuttav ette? Aegviidus on üks paik, kus looduse ja loomade keskel on lihtsam peretunnet taastada, avastada oma kõige lähedasemaid ja laste hingehaavu ravida.

Ligi aasta on psühholoog Kristi Raava ja tema loomaarstist abikaasa Ants puhunud Aegviidu alevikus 150aastasele postkontorile uut eluvaimu sisse. Ühes majapooles võetakse peagi vastu haigeid loomi, teises aitavad loomad taastada laste ja perede vaimset heaolu.

Kuni keskust polnud, kohtus Kristi klientidega metsas. Jutud tema uudsetest teraapia­viisidest levisid aga kiiresti ja nüüd saabuvad Kristi juurde lapsed mujaltki Eestist.

Keskuses leidub nii neljajalgseid, sulelisi kui ka uimelisi, kuid Kristi võtab meid seekord vastu Sophiega – kolmeaastase vetel­päästekoeraga. Ta on toeks neile, kes ei julge pilkkontakti luua – Sophiega on see väga lihtne.

Abi on temast teistegi probleemide korral. Näiteks arglikum laps, kes kõneleb väga tasasel häälel, saab Aegviidu metsas harjutada, kuidas suurt koera valju häälega enda juurde hõigata. Eduelamus on tagatud, kui võimas loom sulle kuuletub, hooga jooksma hakkab ja täpselt su ees maandub. 

Kuna Kristi on ka Gordoni perekooli koolitaja, tahab ta tuge pakkuda neilegi peredele, kes soovivad parandada omavahelisi suhteid.