Kui paljudel kilpnäärme alatalitlusega naistel on raske rasestuda, siis Kätlin ja Kaspar said õnneks poja Kusti Karri probleemideta. Hele-Mai Alamaa
Kõik need mured, mida peetakse hiljuti sünnitanud naistel normaalseks – väsimus, kaalukõikumine, meeleoluhäired –, võivad peita salakavalat haigust. Katrin ja Kätlin räägivad oma ehmatavatest kogemustest.

Millest Pere ja Kodu oktoobrinumbris veel juttu, vaata SIIT!

Kätlin (30) hakkas Kusti Karri sünni järel, paarikuuse poja kõrvalt, tundma ärevust ja närvilisust. Arst tuvastas Kätlinil kilpnäärme ületalitluse. Naisele on haigus siiani hirmutav. “Täiesti ootamatult võib mu hormoonitase paigast minna ja kogu siseilma sassi lüüa – korraga võin end täiesti ebastabiilseks tembeldada. Ja siis selgub, et selle taga on jälle kilpnääre."

"Väsimus üha kasvas, süda peksles, higistasin palju, pea kippus valutama ja kehakaal langes vaatamata hundiisule. Esialgu panin selle kõik beebiga tegelemise arvele, ent siis tekkis hirm – mis minuga toimub?” meenutab Katrin (38). Haigusperioodidele ja ravimite võtmisele tagantjärele vaadates leidnud, et kilpnäärme ületalitluse tipphetkedel on kõik ta beebid olnud veidi ärevamad nagu emagi.