Tiiu tunnistab: nad võtsid Ahtiga esmalt kiiresti seisukoha, et Lee pole kodust eemalolekuks veel valmis. | Fotod: Ingrid Tsirel, erakogu
Sama kõvasti hoian oma pisaraid tagasi ja kallistan vastu. See on meie pere jaoks esimene kord nii pikaks ajaks ühest pereliikmest eemal olla. Meie neljane läks viieks päevaks metsalaagrisse.

Oleme perega juba paar aastat Berliinis elanud ja tütar käib ühes siinses lasteaias. Kui ma pool aastat tagasi kuulsin, et mu nelja-aastase tütre lasteaed plaanib igasuvist viie­päevast metsalaagrit, tekitas see kõhedust. Võtsin kiiresti seisukoha, et mu laps pole selleks valmis. Küll leidsin, et ta keeleoskus pole veel teistega võrdne, küll leidsin, et ta senine kodust eemaloleku kogemus pole piisav.

Vanemaid rahustati, et kõik on vabatahtlik ja andku me vaid lastele võimalus. Kui laps ei taha osaleda, on võimalik plaan katki jätta. Tundus usaldusväärne, aga kuidas valmistab lasteaed 3,5–7aastase lapse ette nii, et viimane hääletab laagris osalemise poolt? Selle poolt, et elada viis päeva metsas, ilma ema ja isata?