Erki ütleb, et Marta on Kalade tähtkujust ja pööripäeval sündinud, nii et kindlasti “nõidur”. August on Kaalud, väga füüsiline, samas ka emotsionaalne. | Fotod: Hele-Mai Alamaa, erakogu
"Praegu näen seda täiesti ilma igasuguse kibeduseta, mõnes mõttes võib-olla isegi trumbina," tunnistab Erki Pärnoja Peres ja Kodus. "Minu lapsed saavad jällegi teistmoodi kogemuse kui mina. Loodan, et nad mäletavad mind kunagi kui isa, kes on väga tahtnud nendega toimetada ja neid igale poole kaasata."

Erkil ja tema kaasal, džässlauljatar Annal (33) – kes pärast maikuus sõlmitud abielu kannab samuti Pärnoja nime – on tütar Marta (4) ja poeg August (2,5). 

Erki tunnistab, et ülipõnev on olla isa, sest tal ei ole isa-eeskuju. "Loon seda enda jaoks ise. Eeskujudeks on mu ema ja vanaema, Anna vanemad, Anna ise emana. Isa­rolli tähendust mõtestan iga päev. Mul ei ole suhtumist, et “isad teevad neid asju”, sest ma pole seda omal nahal kogenud. Isaga pole mul sidet peale mõne kokkupuute. Olles kasvanud isata, puudub mul küll konkreetne isa-eeskuju lapsepõlvest. Seega võiks öelda, et alustasin oma isateed puhtalt lehelt ja loominguliselt."