Kaksikud Helmiine ja Gustav kohanesid üksteise ja vanemate toel esimese klassi teiseks poolaastaks ilusti ära. Nüüd lähevad nad juba teise klassi. Hele-Mai Alamaa
Minu suurimaks mureks kujunes tütar Liisa koolitee alguses see, et pidin minema varem tööle kui laps kooli – tema tunnid algasid pärast keskpäeva ja tütar kartis paaniliselt, et jääb hiljaks. Nii töötasin vast­ostetud telefonis välja meelde­tuletuste süsteemi, mille tütar kasutusele võttis. Kõigepealt oli äratus, siis söömise ja riietumise meeldetuletus, edasi õueriiete ja uksest väljamineku meeldetuletus ja lõpuks klassi mineku meenutus.

Esimest korda ei lähe kooli mitte ainult laps, vaid ka tema vanemad, kui varem peres koolijütse sirgunud pole. Kuidas kooli algus võimalikult sujuvaks teha, räägivad oma kogemuste põhjal mullu esimesse klassi läinud laste vanemad.

Mida Pere ja Kodu septembrinumbrist veel lugeda, vaata SIIT!

Laural läksid möödunud sügisel kooli kaksikud – tütar Helmiine ja poeg Gustav(8). Et lapsed käivad teises vahetuses, on tüdrukul telefonis meeldetuletused, millal bussi peale minema hakata. Kui õhtul kõik toimetused tehtud sai, näitaski kell aga juba kaheksa. “Selleks ajaks olid nad aga liiga väsinud, et pikalt kuup­tahukatele ja kirja-õ-dele keskenduda. Nii tekkisid väsimusest vihapursked ja nutuhood,” meenutab Laura.

Piret räägib, et kui Emili möödunud sügisel kooli läks, eeldas ta automaatselt, et tütar on suur, ja unustas, et tegelikult pole seitsmene seda veel sugugi. “Jätsin õppimise lapse vastutada ja kuu aja pärast selgus, et ta ei taha kooli minna,” kahetseb ema.