Fotod: Hele-Mai Alamaa
Kas olete kooliks valmis? ­Seekordses pildiseerias astuvad teie ette värsked koolijütsid, kes pildistamise ajal olid küll veel kõik suvemeeleolus ja paljajalgsed.

Meriväljal elav Emili (7) ootab kooli algust väga, sest siis saab vahetunnis sõpradega mängida. Eelkoolis käis ta nii Tallinna prantsuse lütseumis kui ka reaalkoolis, 1. klassi läheb aga inglise kolledžisse. Emili on kindel, et see on parim valik, sest talle meeldib reisida ning selles koolis saab keeled korralikult selgeks. Tüdruk on väga aktiivne – käib nädalas neli korda iluvõimlemas, kaks korda ETV laulukooris ja korra tennises. Emilil on noorema õe Sonjaga (5) kahe peale kaks tuba: ühes tüdrukud magavad ja teises mängivad-õpivad. Nii on kõige vahvam!

Frederik Mattias (7) läheb Roostiku kooli 1. klassi, kus tal on vaid seitse klassikaaslast. Oma toa üle on ta väga uhke – sisustas ta ju selle isaga koos! Tuba on pisike, kuid siin on kõike, millest seitsmene poiss unistada võib: rohkelt ronimisvõimalusi, peidukaid ja salalaekaid. Poisil on energiat nii palju, et ronimisest ja lugemisest jääb talle väheks, nii käib ta nädalas kaks korda ujumas, kaks korda tennist mängimas ja kunstiringis ka veel.

Vaata nüüd Pere ja Kodu fotoseeriast, millised on Emili, Frederik Mattiase ja teiste vahvate koolijütside toad!