Erakogu
“Meil on koos hea olla, sest aktsepteerime teineteise kiiksusid ja oleme partneritena toetavad. See on terve ja toimiva pere alus,” ütlevad Hanna ja Dheer, kes elavad oma laste Mia ja Norah’ga Feldkirchis, Austria läänepoolseimas osas Alpide-vahelises orus.

Indias püha jõe Gangese kaldal Varanasis sündinud Dheerendra Yadav (38) oli juba lapsest saadik teistest erinev. Kõike, kaasa arvatud oma kodumaa kultuuri ja tõekspidamisi analüüsiv mees leidis, et tema kutsumus on teadus ja rahvusvaheline elu. Doktorikraad füüsikas käes, siirdus ta Rootsi, et keskenduda teadustööle, pärast seda Pariisi.

Vaata, millest Pere ja Kodu augustinumbris veel juttu SIIT

Tallinnas kasvanud Hanna Ernits (32) siirdus pärast keskkooli lõpetamist Tartusse teatriteadust ja hiljem magistriõppesse sotsiaaltööd ja -poliitikat tudee­rima. Pagulaste tugiisikuna tegutsenud hea sotsiaalse närviga naine uuris magistritöös, milliseid infokanaleid kasutavad eri taustaga sisserändajad. Nad tegid Dheeriga Skype’is pikki kõnesid.

Kultuurilistest erinevustest hoolimata

Viis aastat tagasi suvel tuli mees Eestisse Hannale külla. Nad sõitsid rattaga matkates maha sadu kilo­meetreid ja selle käigus armusid. Dheer otsustas Eestisse kolida. Mees leidis kiiresti Tartu ülikoolis võimaluse teadustööks ja Hanna sai Eesti Töötukassa juhtumi­korraldajana Tartu osakonda tööle asuda. Kas suhe võiks pikemalt kestma jääda, selles Hanna esialgu kahtles: küll kartsid tuttavad, kas ta ikka Dheeri piisavalt tunneb, et end siduda, küll hoiatati, et kultuurilised erinevused võivad saatuslikuks saada.