Shutterstock
Kui oled beebiootel, siis ilmselt on ämm sulle juba öelnud, et rasedad ei tohi kassi liivakasti mingil juhul puutuda ega ka mereande süüa. Ja ümberkaudsed loevad sulle ette veel terve nimekirja asju, millest nüüd eemale hoidma pead. Aga kas sellistel juttudel on tõepõhi all? Siit saad teada, millest sa tegelikult loobuma peaksid.

Millest värskes ajakirjas 9 kuud veel juttu, vaata SIIT!

Kuidas hoolitseda vastsündinu eest, vaata SIIT!

Toorest liha süües võib saada näiteks toksoplasmoosi, salmonelloosi, koli­bakteri nakkuse ja listerioosi. Toksoplasmoosi põhjustab kassi organismis leiduv parasiit, mis võib kehva hügieeni korral kanduda ka toiduainetele. Ka sellised lihatooted nagu salaami, pepperonichorizo ja prosciutto ei ole kuumtöödeldud, mistõttu võivad need kanda haigust tekitavaid baktereid ja parasiite.

Rasedusaegne listerioos avaldub enamasti väheste viirusele viitavate vaevuste või kõhulahtisuse kujul, kuid vahel ka raske veremürgitusena. Salmonelloos on kõige sagedamini esinev toidumürgitus. Selle sümptomid on iiveldus, kõhulahtisus, kõrge palavik, tugev kõhu- ja peavalu. Koli­bakter võib põhjustada kuseteede infektsioone. Kui kodus on õues käivad kassid või kui ette on tulnud mitu iseeneslikku raseduse katkemist, siis tasuks enne rasestumist teha vereproov, et tokso­plasmoos välistada.

Asju, mida beebiootuse ajal vältima peaksid, on veelgi...