Johanna mured said alguse siis, kui teine laps Feliks oli kahekuune. Pärast vanema tütre Eva sündi probleeme polnud. Foto: Evelin Talvar
Noore ema Johanna tsüklite saaga sai alguse siis, kui Feliks oli kahekuune ja Johanna lasi paigaldada vaskspiraali. Kohe pärast spiraali paigaldust algas Johannal ka esimene menstruatsioon. Sealt edasi kulges aga kõik kummaliselt.

“Mul on eluaeg olnud üpris korrapärane tsükkel, 31 päeva. Pärast teise lapse sündi paiskus aga kõik segi,” kurdab kahe väikelapse ema Johanna. Ka kahe lapse ema Maarika elas üle suure verise ehmatuse.

Millest värskes PERE JA KODU VEEBRUARINUMBRIS veel juttu tuleb, vaata SIIT!

Maarika probleem oli samuti suur. “Ma olin väga mures – kuidas saavad päevad kesta peaaegu kuu järjest?! Kartsin, et mul on emaka­vähk, kuigi arst rahustas, et see nii pole – emaka limaskest oli täiesti normaalne. Pidevat verehulka nähes kartsin ikkagi, et suren lihtsalt ära!” oli Maarika ahastusest murdumas. “Olin kuulnud, et naistel tsükkel vahel kõigub ja päevad võivad hiljaks jääda, aga mitte iial, et kellelgi kestaksid need kuu aega. Ostsin hügieenisidemeid aina juurde ja mul võttis juba ainuüksi vere nägemine silme eest mustaks. Tundsin kogu aeg vere lõhna.”