Illustratsioon: Silver Vaher
“Tundsin, et ei suuda mehele iial andestada, ja olin valmis talle kätte maksma kõige julmemal moel,” tunnistab Maris, kes lõhkus lahkumineku kibeduses isa ja poja suhte aastateks.

Marise (39) ja Mareki (39) lahkuminekust saab varsti kuus aastat. Nende ühisest pojast, lahkumineku ajal neljasest Markusest on sirgunud tubli üheksa-aastane poiss. Vanemate lahkumineku eelsest ajast on poisil üksikud mälukillud. Näiteks kuidas nad isaga ühel vesisel varakevadel jalgrattaga sõitsid. 

Või kuidas isa talle kord lasteaeda alles siis järele jõudis, kui ülejäänud lapsed olid läinud. Kell ei olnudki palju, kuid teiste vanemad olid tol päeval kiiremad. Poiss oli väga õnnetu ja tihkus nutta. Isa silitas ta pead, palus vabandust ja lubas teinekord rutem tulla. Aga teist korda ei tulnudki, sest vahepeal kolisid ema ja isa lahku.

Millest värskes Peres ja Kodus veel juttu, loe SIIT

Enne seda oli veel üks telefonikõne, mida Markus mäletab hägusalt. Tal oli isaga kõne pooleli, kui ühel hetkel prahvatas poissi kõrvalt kuulanud ema: “Isa läheb meie juurest minema!” Siis rebis poisilt telefoni ja teatas: “Arvesta, et sa ei näe Markust enam! Sinu ja su litsi juurde ma teda ealeski ei luba!”