.
Kuidas mõjutab see last ja vanemate läbisaamist, kui lahus elav isa võtab nädalavahetustel lapsega ette rohkem huvi- ja lusti­tegevusi, kui argipäevaema seda teha suudab?

Kas lahus elavatel vanematel tuleks lapsega koos olles tekitada ühesugune rutiin, reeglid ja kasvatus? Või peaks laps suutma kohaneda kahe täiesti erineva koduga? Oma vaatenurka jagavad kolm lapsevane­mat, kes on taolise elukorraldusega lähedalt tuttavad.

Mari (26) läks lapse isast lahku neli aastat tagasi ning kaheksa-aastane tütar elab igapäevaselt emaga. Iga kuu veedab laps kolm nädalavahetust isakodus ja ühe nädalalõpu emaga. Nädala sees elab tüdruk ema juures ja käib sealt koolis.

Nädalalõppudel koos isaga võetakse ette aga palju põnevat: käiakse kinos ja poodlemas, süüakse restoranis ja kohvikus. Isa juures õppimist ei toimu ja puudub ka täpne päevaplaan. “Koolipäevadel aga on meil kindel rutiin. Päev algab vara, sinna peavad mahtuma kool ja kodutööde tegemine – vaba aega õhtul kuigi palju ei jää,” kirjeldab Mari igapäevaelu kooli­lapsega. Ning lisab, et nii jääbki lapsele mulje, et kõik tore toimub isaga ja kodus pole midagi lõbusat.