Kaisa-Mareti tütar Grit Scarlet valmistub praegu katseteks Vanalinna Hariduskolleegiumis.Katsed on seal eelkooli õppetöö osana, nii ei tea tütar neist midagi ja tal pole ka mingit pinget. | Fotod: Hele-Mai Alamaa, Anneliis Voore
Kohe on käes koolikatsete aeg. On koole, kus ühele kohale pürib kümme last ja vanemad teevad mida iganes, et laps sinna sisse saaks. Aga kas katsetega kool ikka on sinu lapse jaoks parim variant? Siit saad teada!

Kaisa-Mareti tütar Grit Scarlet (6) valmistub praegu katseteks Vanalinna Hariduskolleegiumis ja käib seal ka eelkoolis. “VHKs toimuvad katsed eelkooli õppetöö osana, nii ei tea tütar neist midagi ja tal pole ka mingit pinget,” rõõmustab ema. Teistesse koolidesse ta last katsetele ei viigi. Kuna pere elab Peetris, peaks tüdruk hakkama kaugelt koolis käima. Ometi ei pea ema ega isa Joel (41) seda probleemiks.

Kaire ja Aguri tütar Loreta (9) õpib juba 2. klassis – seda kodukohajärgses Saku gümnaasiumis. Enne 1. klassi käis tüdruk Tallinna kesklinna koolides katsetel ja sai neist ühte sisse. Ometi lükkas pere eliitkooli koha tagasi. “Meie peres on haridus tähtsal kohal ja katsetele minek oli läbimõeldud otsus, samas oli ka kodukool Saku gümnaasium kaalukausil,” meenutab ema. Kui katsete tulemused saabusid, oli neil aega vaid nädal, et otsus teha. “Alles siis hakkas meie jaoks tegelik koolivalimine pihta!”

Pere ja Kodu jaanuarinumbris on veel intrigeerivaid teemasid, vaata lähemalt SIIT!

Kuidas otsustada, kas panna laps tavakooli või eliitkooli? Kas laps saab sellega hakkama? Kas vanemad saavad sellega hakkama? Mida peaks laps üldse oskama ja teadma, et tal koolikatsetel lootust oleks? Millal ja kuidas need katsed üldse toimuvad? Anname siin kõikide kooliminejate vanematele põhjaliku ülevaate.