Fotod: Hele-Mai Alamaa, erakogu
Päkapikud, jõuluvanad, lahked sugulased ja vanavanemad, ema sõbrannad ja isa töökaaslased – kõik nad teavad, et lastele maitsevad kommid. Ja kui on jõulud, siis võib ju laps ometigi kommi süüa nii palju, kui sisse mahub? Või siiski mitte? Kui palju komme on lapse jaoks palju?

Vähesed teavad, et on leitud seoseid liigse suhkrutarbimise ja immuunsuse nõrgenemise vahel. Tuleb välja, et peale muude kahjulike omaduste on suhkr märkimisväärne immuunsuse kahjustaja. Nii et kui su laps liiga tihti haige on, vaata ka magusatarbimine kriitilise pilguga üle.

Tallinna lastehaigla lastearst Ülle Einberg rõhutab, et suures suhkruhirmus ei tasu siiski unustada, et me kõik, ka väikelapsed, vajame päevas teatud kogust suhkrut. Suhkur pole tingimata kole koll, vaid lapse organismile vajalik ehitusmaterjal, aga loomulikult ainult siis, kui seda tarbida mõistlikult.

Kui palju komme on palju ja missugustes söökides-jookides suhkur end salaja veel peidab?

Tantsuõpetaja Minnamari ja Kristo peres kasvavad kolmene poeg Jakob ja Kristo 10aastane tütar Ronja Maria. Loomulikult maitsevad ka Jakobile-Ronjale kommid väga.