Esimene hommikusöök kahekesi. Hele-Mai Alamaa
Tere! Olen aastase Maria isa. On kolmapäeva õhtu, homme hommikul läheb abikaasa neljaks päevaks reisile ja minu vastutada on, et tütrel oleks neil päevil kõht täis ja tuju hea. Olukorda pingestab veidi see, et võõrutame just last rinnast.

Julgustasin abikaasa Hannat juba mõni aeg tagasi, et ta võtaks aega iseendale – tuulutaks end ja puhkaks mõni päev. Nüüd on see aeg käes. Natuke kardan, kuidas rinnast võõrutamise ajal Mariaga hakkama saan, sest tütar lutti ei tunnista ja lutipudelit võtab vaid siis, kui kõht tõesti tühi.

Millest värskes Peres ja Kodus veel juttu, loe SIIT

Ärkasin varahommikul ärevusega, sest abikaasa oli selleks ajaks juba läinud. Kell seitse tegi Maria silmad lahti ja hüüdis “opa-opa”. Võtsin ta meie voodisse, kallistasin ja seletasin, et emmet neli päeva ei ole. Vaatasime veidi nõutult teineteisele otsa ja läksime putru keetma. 

Kella kuue ajal õhtul, kui olime juba tükk aega kahekesi olnud, tabas Mariat äkki suurem nutuhoog: “Emme-emme!” Samal öösel hakkasin paremini mõistma abikaasat, kes ütleb, et ta ei maga öösiti hästi. Ka mina olin rahutu – ärkasin, kui laps läbi une väiksematki häält tegi, ja vaatasin kella.