Foto: Erakogu
Söögiajad on meie peres kindlad ja süüakse ühes­koos ning alati laua taga. Sooja toitu sööme kaks korda päevas, peale selle mõistagi hommikusöök ning õhtuoode. Ja ma valetaksin, öeldes, et kõik need söögikorrad laabuvad alati imeliselt, et kõik on pakutavaga rahul ja laua taga ülistatakse maitsvaid roogi. Kus sa sellega. Oleme sealjuures läbinud väga erinevaid faase.

Meil on tulnud rinda pista lapsega, kes keeldub kõigest, mis pole kindel pastasort ketšupiga, teisega, kes on pea minestamise äärel, kui näeb oma taldrikul midagigi rohelist või oh õudu — supi sees porgandit, kui ka beebiga, kes pigistab suu kriipsuks absoluutselt iga lusika ees, aga järab suurima heameelega toolijalga. Need on vaid mõned värvikamad näited. Üks ei taha ühte, teine teist, kolmas leiab, et tal pole üldse aega süüa. Mida siis teha? 

Olen märga­nud, et nende söögiisu tõuseb ja tuju toidulaua ääres paraneb, kui kasutada meie pere poolt testitud nippe, mida järgides oleme vähemalt oma ­peres ületanud enamik probleeme, mis lastel toiduga on. Põhjalikud soovitused ja nipid on siin: