Merlin on teinud teoks oma unistuse – tal on poeg Maverick, oma kodu ja oma fotostuudio, kus ta pildistab. Hele-Mai Alamaa
“Ilusa naisena oli tal austajaid kõvasti. Ju talle tundus, et nii on lihtne elada, kui võid mis tahes mehe ümber sõrme keerata. Ta ei suutnud valida, keda võtta, keda jätta,” üritab Merlin oma pere keeruka saatuse tagamaid lahti harutada.

"Nägin väga palju purjus inimesi ja vägivalda. Kuidas ema peksa sai ja joobnud naabrimees üritas kirvega meie kodu ust puruks lüüa. Ma ei kahetse, et lõpuks lastekodusse sattusin. Minust neli aastat vanem õde Marion hoolitses enne meie eest nii palju, kui oskas. Vahel jättis isegi selle pärast kooli minemata,” meenutab Merlin.

Millest detsembri Peres ja Kodus veel juttu, loe SIIT

Noorema õe Margretiga tal praegu eriti suhteid ei ole. “Oleme üritanud teda vanema õega aidata nii palju, kui saame. Praegu on ta Lootuse külas narkootikumi- ja alkoholiravil ning tema last kasvatab mu õde Marion,” lausub Merlin. Marioni võitlusest Margreti poja Martini hooldusõiguse saamiseks oli mullu juttu ka Eesti Ekspressis.

Merlinil on meeles nii nälg kui ka öised hulkumised õues. Kodus luku taga istumine ja see, kuidas ta sai emalt juhtmega peksa, nii et keha oli verevermeis. “Vanem õde suutis ennast juba kaitsta, noorem õde oli pesamuna, seega olin süüdi mina,” tulvavad nüüd ise emaks saanud naise välja valusad mälestused.