Foto: Pere ja Kodu
Liina tütar Christella oli vaid mõnepäevane, kui sattus bilirubiini kõrge taseme ja kollasusega haiglasse. “Ta sündis terve beebina, mistõttu ei osanud me muresid ette näha. Haiglas tehti talle kollasuse pärast kõhu ja aju ultraheliuuring, mille käigus tuli lagedale täiesti ootamatu leid – Christella ajuvatsakesed olid ebatavaliselt asümmeetrilised,” räägib ema haiglaskäigust, millest sai pere jaoks alguse suur murekoorem ning elu ühest ultrahelist teiseni.

Kolmekuuselt, kui beebid hakkavad asju haarama, ei liigutanud Christella käsi ega jalgu. Aina enam puges ema hinge hirm, et tütrekesel on ajuga midagi pahasti.

Mingi piirini on ajuvatsakeste asümmeetria beebidel normaalne, kuid kindlasti tuleb teha uuringud. Ajuvatsakeste laienemine võib tähendada vesipäisust, mis omakorda võib kaasa tuua aju- ja arenguhäireid, kui seda kiirelt ei ravi.

Pere ja Kodu jaanuarinumbris on teisigi teemasid, mis kindlasti kõnetavad, vaata lähemalt SIIT!

Kui Christella oli neljakuune, tehtigi talle laste­haiglas MRT ehk magnetiga aju-uuring. “Kartsin nii väga! Tagantjärele tänan end lõputult, et suutsin end tagasi hoida ega guugeldanud aju­vatsakeste laienemisega seotud diagnoose – oleksin vist hulluks läinud!"