Ludmillal on kõhu sirglihase kinnikasvamine keerulisem seetõttu, et tihti peab ta kahte last korraga sülle tõstma. | Foto: Vahur Pormeister
“Kõht oli lõtv ja rippus ning oli selline veel kolm kuud hiljemgi,” meenutab kaksikute ema oma esimest ehmatust. Kõige rohkem häiris teda, et esialgu tuli kõndides kõhtu käega kinni hoida ning end duši all pestes seda üles kergitada.

Nii juhtus tartlanna ­Ludmillaga, kes sünnitas kaksikud Lisetta ja Lisanna. Ludmilla on eluaeg olnud sportlik ja heas vormis. Looduse poolt on talle antud sale keha ja lame kõht, mille ta oli aastate­pikkuse kõhutantsutrenniga lausa täiuslikuks vorminud. Ludmillale ja ta elukaaslasele oli lapseootus kauase unistuse täitumine, sestap ei mõelnud naine sel ajal kordagi oma figuurile ega muretsenud, kuidas kaksikute ilmaletulek seda mõjutab. Ta oli kindel, et treenitud kõhulihased tõmbuvad ise kiirelt tagasi, kui omalt poolt pisut kaasa aidata. Paraku see nii ei läinud.

Et uuesti vormi saada, hakkas ta­ juba kuus nädalat pärast sünnitust tegema kõige tavalisemat kõhulihaste harjutust – selili lamangust istuli tõusu. Oma imestuseks aga märkas ta, et harjutust tehes kerkis nabapiirkond nagu piklik leivapäts üles, lamades tekkis aga keset kõhtu sügav vagu. “Isegi mees küsis, mis see veel on,” tunnistab Ludmilla.