Ruth abikaasa Jüri, laste William Martini ja Alicia ning kõhubeebiga, keda kandes püüab ema teadlikult toitumist jälgida. | Fotod: Hele-Mai Alamaa, Nele Tammeaid
Kaks ema räägivad, kuidas rasedus nende kehakaalu muutis, kuidas nad ise enda muutunud välimusse suhtusid ja kuidas tundsid end teiste kommentaare kuuldes.

Ruth võttis esimest last oodates juurde 15 kilo, kuid juba siis noomis arst, et seda on liiga palju. “Ta tuletas pidevalt meelde, et kilosid koguneb rohkem kui vaja ja et peaksin oma menüüd jälgima. Tegelikult ma ei söönud teisiti kui enne rasedust, kuid ilmselt liialdasin magusate jookidega. Oli kuum suvi ja limonaad läks hästi peale,” meenutab naine. Ruthi teine rasedus algas kolm kilo raskemana kui esimene ning ka lapse­ootuse ajal kogunes kaalu rohkem – siis võttis ta juurde 18 kilo. 

Praeguse lapseootusega on Ruth püüdnud algusest peale oma toitumist ja kaalu rangelt jälgida. Ruthi sõnul on tal praegu väga meeldiv ja mõistev ämmaemand ning nende suhtlus klapib igati. “Esimese rasedusega käisin teise ämmaemanda juures ning mulle ei tundunud, et ta oleks eriti süvenenud, kust mu kilod tulevad, vaid hurjutas pealiskaudselt. Naine kinnitab, et kaalutõus mõjutab ka enese­hinnangut. Et mõlemad ta lapsed on sündinud tervena ja tavakaalus, ta tita pärast ei muretse, kuid enda välimus tekitab stressi. 

Vahel kujuneb kaalutõusust ka tont, mis ei lase rasedust nautida. Võrus elav Annekai sai oma lapseootusest teada kuuendal rasedusnädalal. Paar nädalat hiljem lisandus suur üllatus – oodatavaid beebisid on kaks!