Irene ja Ott Heidmetsa pojad Rasmus (7) ja Ruben (4) said nutiseadmed kätte hiljuti ja nende kasutus on rangelt ema-isa kontrolli all. Üle poole tunni korraga – ja mitte ka iga päev – poisid neid ei saa ja ise lapsed mänge alla ei laadi. Valikud tehakse koos. Eesmärgiks leida rakendused, mis midagi õpetaksid. Rasmuse üks lemmik on hoopis täiskasvanute ajutreeninguks mõeldud äpp Lumosity. Samuti on ta teinud tutvust inglise keelt õpetavate mängudega, nagu Kangi Club ja Lingokids. Rubenile meeldib pilte värvida ja ta paneb ka meelsasti Vikerraadio Õhtujutu äpi pakutud puslesid kokku. Hele-Mai Alamaa
Jagame ideid, kuidas lasteaiaealisi nutiseadmetega mõistlikult ümber käima õpetada ja soovitame lastele kasutamiseks põnevaid rakendusi ning vahvaid äppe.

Millest maikuu Peres ja Kodus veel juttu, vaata SIIT

Helendav ekraan põnevate liikuvate piltidega tõmbab põngerjaid nagu magnet. Tehnoloogiata tänapäeval ei saa ja seda karta pole ammugi mõtet. Asjalikke arendavaid nutirakendusi leidub lastele küll, aga sa pead oskama oma põnni targalt juhendada.

Nutimängude abil saab arendada lapse loogikat, õppida lugema, arvutama, loodust mõistma, kas või programmeerima. Selline ekraaniaeg arendab last, ent pakub ka sulle võimaluse koos temaga kasulikult aega veeta.

Soojalt soovitan peredele rakendusi, millega lapsed saavad midagi luua, näiteks telefoniga animafilme teha. Sellest võib kujuneda aastatepikkune hobi, mis laiendab silmaringi, arendab loovust ja käelist osavust. Seda kõike multikate vaatamise asemel.

Vaata, need on mängud ja rakendused, mida julgelt koos lapsega avastada võite: