Foto: Hele-Mai Alamaa
Kadi Soopi (28) ja Andres Elleri (47) peres sirguvad kuuekuused Emily, Mirjam ja Gregor. Selle napi poolaasta sisse mahub aga väga palju — unetuid öid, lapse elustamist ja suurt rõõmu!

“Seda, et on kolmikuid ootame, saime alles hiljem teada, kõigepealt öeldi meile ultrahelis, et on kaksikud. See on Eesti mõistes tavarasedus ja sõitsime suusareisile Soome. Ja seal tuli veritsus, midagi hullu nagu väga ei olnud,” räägib Kadi, kelle süda ei andud aga rahu ja nii sõideti öösel Rovaniemi haiglasse. Seal tehti ka uus ultraheli ja selguski, et kolmikud.

Kadi meenutab seda kui hetke, mil justkui tühise murega haiglasse pöördunud simulandist sai riskirase: edasi sõitis ta juba ratastooliga. Andres sai sellest kõigest aga alles hommikul teada, sest kui Kadi oli haiglasse läinud, ei jäänud tal muud üle, kui autosse haigla ette magama jääda. Hommikul näitas Kadi uut ultrahelipilti ja ega alguses ei suutnud ta seda uskunuda küll.

Eks kolmikutega seotult on ka palju hirmujutte ja kogu see teekond on teistsugune. Kolmikud sünnivad tavaliselt enneaegselt ning keisrilõike abil. Et kolmikute vanematele õpetatakse haiglas elustamisvõtteid põhjusega, kogesid noored vanemad ka ise.