Oliver ja Grete on inhalaatoriga sõbraks saanud ja kasutavad seda haigena täitsa rahulikult. Nele Tammeaid
Paljude köha-nohu haiguste tõhusaim raviviis on inhaleerimiseks loodud rohtu sisse hingata. Rohtu väikese Grete ema Liis andis, aga tütar terveks ei saanud! Arsti juures selgus, et ultraheli­inhalaatoriga teatud ravimeid kasutada ei tohigi. “Olin šokis – kuidas oleksin võinud seda teada!?” ahastas Liis.

Kuuma kartulipoti kohal enam keegi lapsele auru ei tee – hoopis inhalaator toob jaheda auruga ohutu leevenduse nohule ja köhale. Milline masinatest aga tõsisemate haiguste raviks sobib, on omaette teadus.

“Algul ei teadnud ma inhalaatoritest midagi. Kuna Oliveril (pildil) käisid nohud-köhad iga kuu, ostsin sõbranna soovitusel ultraheliaparaadi, millega lihtsalt auru teha. Hiljem, kui neljakuune tütar Grete sai obstruktiivse bronhiidi ja pärast ka astma diagnoosi, pidin hakkama end inhalaatorite vallas harima," selgitab Liis. Liis ja Silver on oma laste Oliveri (3) ja Grete (1,5) peal proovinud erinevaid inhalaatoreid. Liis on ostnud kaks ultraheli­inhalaatorit, ühe kompressor- ning ühe võrktehnoloogiaaparaadi, lisaks paari laenanud. Milline masin siis lõpuks endale valida, kui neid on nii palju ja nii erinevaid? Pere ja Kodu tegi suure uurimistöö ära ja teab nüüd vastuseid.

Millest uues ajakirjanumbris veel juttu, vaata SIIT!