Nüüdseks juba ammu suureks poisiks kasvanud Kiur hakkas piima suust välja ajama üsna kohe peale sündi. Heitlus tagasi­heitega kestis kokku ligi kaheksa kuud ning piima kogus, mis tita suust välja tuli, oli ema pärast iga söögikorda mehine — näiteks kord, kui vanaema lapselapse vahetult pärast söömist sülle võttis, oksendas beebi ta kleidikaelusesse nõnda suure piimakoguse, et memmel valgusid isegi sussid piima täis. Ema ja isa olid pidevalt piimaplekilised ja pesumasin huugas iga­päevaselt.

“Lõpuks leppisime sellega, et igatpidi tuli tital piim suust välja. Eriti vahvaks läks siis, kui Kiur õppis end kõhuli keerama,” naerab emme ja meenutab, kuidas ta sättis poja pärast sööki kenasti tegelustekile külili või selili, laps aga keeras end plärtsti kõhuli ja lasi piima välja. Ja kui keegi õigel ajal jaole ei jõudnud, plätsis seal nägu- ja käsipidi sees ning oli see­juures väga õnnelik.

Tohtrite kinnitusel esineb toidu tagasiheidet pea igal teisel beebil. Enamasti on see üsna ohutu nähtus, kuid mõnikord võib viidata ka reflukshaigusele. Mille järgi aru saada, kas on põhjust tõsisemateks uuringuteks?