Kui Christi ja Taavi 12 aastat tagasi laadal kohtusid – Christi müüs seal roosiistikuid, Taavi viinamarjade ja elulõngade omi –, oli mõlemal juba pere. Christi elas Raplamaal koos viieaastase tütre Carmeni ja tema isaga ning kasvatas roose. Taavi oli aga Kivistike kuulsa aednike-agronoomide suguvõsa järeltulijana pikka aega Kose külje all Karla külas Roogoja talus viinamarju ja elulõngu kasvatanud. Temagi oli abielus ning peres kasvasid tollal teismeline tütar Agnes (25) ja poeg Andres (27).

Laadal kohtumine sai kahele aiandushuvilisele saatuslikuks – armunooled hakkasid lendama kahe maakonna vahel nii, et mõnigi säde võinuks tulekahju tekitada. Õnneks seda ei juhtunud, sest aasta pärast kolis Christi koos tütre ja kahe bernhardiiniga Raplamaalt ära Kose valda, kus tema ja Taavi esimeseks ühiseks koduks sai Taavi vanaema korter.

Kooselu algus oli kõigile osa­pooltele keeruline. “Kuna me Taaviga mõlemad olime teisel ringil, vajasid sugulased aega, et aktsepteerida Taavi otsust võtta uus kaasa, samas kui ta endine abikaasa jäi mehe vanematekoju edasi elama,” meenutab Christi.