Anu otsis Eliase ja Monaga korterit Kalamajja, võimalikult lähedale laste isa elamisele, et nad saaksid hõlpsalt edasi-tagasi käia. Foto: Hele-Mai Alamaa
Ühes Kalamaja vanas roosas puitmajas otse viilkatuse all asub kodu, mis on ka aasta kõige pimedamal ajal maailma kõige hubasem koht. Uksel tervitab tulijat koer Mate, perenaise king hambus. Just siin saigi filmi “Eia jõulud Tondikakul” stsenaarium viimase lihvi.

Anu Aun (38), filmi autor ja režissöör viis suvel lapsed  isaga mitmeks nädalaks Hiiumaale, et ise Haanja lähedal maakodus stsenaariumi kirjutada. Valmis oli veerand, kui tuli telefoni­kõne, et Mona on raske tervise­probleemiga haiglas — luusööjabakter. Anu kihutas linna tagasi ja veetis laste isaga vaheldumisi kolm nädalat tütre voodi kõrval haiglas. “Me tegelikult ei teadnudki tollal, kui hull see haigus oli,” räägib Anu. “Polnud mahti guugeldada ka — tegelesin Mona meeleolu ülevalhoidmisega.”

Stsenaariumi tähtaeg aga tiksus lähemale. “Ega ma haiglas suurt kirjutada saanud, aga lugesin Monale ette, mida olin juba kirja pannud, ning kõik ülejäänud palatikaaslased kuulasid ka. Nende huvi ja tagasiside oli see, mis mind kannustas ja aitas,” räägib Anu. 

Pere ja Kodu kutsub sind üheskoos filmi vaatama juba sel pühapäeval, vaata SIIA!

Anu tütar Mona on ühtlasi filmi-Eia prototüüp.