Trevor ja Kendra õppisid rattasõidu selgeks juba kolmeselt. Mõlemad käivad rõõmuga ka ema Jana, isa Tarvo ja pisivenna Trevisega rattaga sõitmas. Foto: Hele-Mai Alamaa
Milliseid eeliseid annab jooksurattaga alustamine, kuidas pedaalimist õppida, kas valida kergem ja odavam või kallim ja raskem raam, missugune on parim pidurdussüsteem, kuidas hinnata käiguvahetuse sujuvust, millal on lapsel vaja rattalube ja kiivrit - kõike seda tasub enne lapsele ratta ostmist uurida. Ja meil on selle kohta põhjalikud ekspertide selgitused koos fotodega!

Loe, millest Pere ja Kodu värskes numbris veel juttu, SIIT

Enamik lapsi saab rattasõidu selgeks lasteaiaealisena. Trevori (7), Kendra (5) ja Trevise (9 k) ema Jana Treier (35) tõdeb, et ratast valides on nende pere lähtunud soovist, et seda saaks kasutada rohkem kui üks laps. “Üldjuhul pole lapse esimesel rattal käike ja pidureid, nii on vähe asju, millele tähelepanu pöörata. Meie oleme siiski soetanud tuttava jalgratturi soovitusel lastele kohe rattakauplusest korraliku ratta. Päris toidupoest ma seda osta ei soovita.”