Tanel ja Kätlin on rahul, et maal ei ole vaja lapsi lõbustada ega mänguasjadega üle külvata, nad lihtsalt osalevad kõiges. Hele-Mai Alamaa
“Kui esimese lapse sünd keeras elu pea peale, siis teine laps tõi majja rahu tagasi ja liitis meid perena kokku,” tõdevad näitleja Tanel Ingi ja ta matemaatika­õpetajast kaasa Kätlin.

Ugala teatri näitleja Tanel (42), kes on tuntud ka seriaalist “Pilvede all” Kerttu eksmehena, on igapäevaelus hoopis teistsugune kui tema kehastatav flegmaatiline laevakapten Andres. Tanel on üksjagu kirglik, sõnakas – võiks öelda ürgmehelik.

Paar esimest aastat – kokku on Tanel “Andrest teinud” juba neli aastat – tõrkus Taneli mõistus vastu võtmast, kas see Andres ikka pärisinimene on. Viimase paari aasta jooksul on tema tegelaskujul ilmnenud siiski ka mõned inimlikud küljed ja nõrkused, nii on Tanel hakanud teda omaks võtma.

Millest värskes Peres ja Kodus veel juttu, loe SIIT

Kui me Taneli ja Kätlini (30) ­Viljandimaal asuvasse Roodeviku kodutallu jõuame, on koolivaheaja esimene päev. Tavaliselt pole sel nii väikeste lastega peres tähtsust, aga Ingi-peres on. Sest Kätlin töötab matemaatika­õpetajana Viljandi gümnaasiumis. Naine võiks vabalt olla veel lapse­hooldus­puhkusel, ent temalt võttis selle üle Tanel. Vahel satub Roodevikule külla ja hoiab rõõmuga põnne ka Taneli vanem tütar Arabella (22).

Kõva hääl tuleb Tanelil vahel ka - üldjuhul väsimuse ja virvarri pealt. Siis, kui oled omadega kokku jooksnud, möönab Tanel. Unevõlg on neil juba krooniline, kogunenud tilkhaaval Antsu sünnist saati.