Kuigi Tiial on vahel emotsionaalselt raske tööle minna, on nad Allaniga veendunud, et nende perele sobib, et Ukuga on kodus issi. Kristina Litvjak
“Tiia tööl muudkui pumpas ja mina kodus toitsin,” jutustab kodune isa Allan (37). Nii tagasid nad pojale üheksa kuud väärtuslikku rinnapiima, kui isa oli kaitseväest lapsepuhkusel ja piirivalvelaeva kaptenist ema kahe nädala kaupa laeval tööl.

Loe, millest Pere ja Kodu värskes numbris veel juttu, SIIT!

Tiia töötab vahetustega, olles kaks nädalat ära ja kaks kodus. “Allan on tõeline käed-külge-mees,” kiidab Tiia. “Kohe, kui Uku sündis, hakkas ta beebiga toimetama. Ma ei tea, mis jutt see on, et mehed ei saa lapsi mähitud ja vannitatud! Võib-olla naised lihtsalt ei anna neile võimalust?” Tiia kinnitab, et tema usaldab Allanit selles vallas jäägitult.

“Muidugi oli mul algul emotsionaalselt raske tööle minna ja vahel on siiani,” sõnab ta. Kui Allan saadab Tiiale mõne video või pildi lapsest, tuleb emmel muidugi igatsus peale. “Mida lähemal kahenädalase vahetuse lõpule, seda suuremaks igatsus kasvab,” tunnistab naine. 

Ka Heleene ja Kuldari perel on omad katsumused, ometi nad oma valikut - et ühel hetkel jääb beebiga koju ka isa - ei kahetse. Heleenele oli rollivahetus isegi keerulisem kui mehele. “Mis ema ma olen, kui lapsega pole?” vasardas tal peas. 

Kas beebi on isaga sama õnnelik kui emaga ja mis võimalusi pakub vanemahüvitise seadus?