Hendrik Osula
"Kõik arstid lohutasid pärast raseduse katkemist, et pole midagi, proovite paari kuu pärast uuesti. Tundsin, nagu oleks keegi haavale soola raputanud," meenutab Triin hetke, kui ta sai aru, et peab seadusemuudatuse pärast uue lapse saamise kaugesse tulevikku lükkama. Muidu oleks pere sissetulek drastiliselt vähenenud, kulud kodule ja autole aga on ju samad.

Millest Pere ja Kodu jaanuarinumbris veel juttu, vaata SIIT!

Kui su lapsed sünnivad 2,5–3,5aastase vanusevahega, võid oodatust märksa väiksemat hüvitist saada, isegi, kui oled vahepeal tööl korralikku palka teeninud. Ma ei ole ainus, kellele see üllatusena tuli.

Su beebi ei maga hästi ja nutab palju? Tee nii ja terve pere saab jälle magada - VAATA SIIT!

Merje (35) teadis küll, et perehüvitise seadust muudetakse, aga ei süüvinud sellesse õigeaegselt. “Meie pere kulud jäävad samaks – kodulaen, esimesele lapsele kuluv raha ja muu. Juurde tulevad teise lapse kasvatamise kulud. Minu sissetulek aga väheneb nüüd drastiliselt, mistõttu jääb meie pere sõltuma elukaaslase palgast.”

Mida pead kindlasti tegema vastsündinu eest hoolitsedes VAATA SIIT!

Triin (37) sai aga valusa kogemuse, et ei planeerinud pere juurdekasvu kohe Exceliga. Ta pidi hakkama tööl käima täiskohaga, et enne uuesti rasestumist korralikku palka saada. Juba kodus kasvava pisikese lapse suhtes on see aga ebaõiglane! Kuidas siis aga vanemahüvitise seaduse lõksu jäämist vältida?