Unsplash / Aditya Romansa
Mul ei olnud kunagi emadus mõttes, kui minult küsiti, kelleks ma suureks kasvades saada tahan. Ma ei harjutanud ka nukkudega mängides beebi eest hoolitsemist. Kui ma õigesti mäletan, siis mul isegi polnud ühtegi beebinukku.

Niisiis, päeval, mil mulle ulatati elus väike vääksuv beebi, kes nähtavasti väljus mu enda kehast... See päev oli midagi uut. Nagu ka sellele järgnevad rohked ja hirmutavad, proovilepanevad päevad. Vaatamata sellele, et mul puudus ilmselgelt igasugune loomulik emainstinkt, sain esmakordse emadusega päris hästi hakkama. Küll aga kaasnes sellega katsumusi, mis panid mind esimestel kordadel korralikult värisema.

Esimene küüntelõikus. Tegin seda ühe korra, tulemuseks veri ja nutt. Veritses laps, nutsime nii laps kui mina. Nii et sellest sai lõpuks "isa ülesanne".

Esimene imetamine. See kui haiglaõde seisab voodi kõrval ja jälgib kullipilgul, kas beebi hakkab korralikult imema ja kas imetamisvõte on õige. Sekundiga tunned end mitte super-emana, vaid väikese saamatu lapsena.

Esimene röökiv nutt. Mäletan endiselt seda heli, külmal talvehtul auto tagaistmel. Ta oli oma turvahällis ja see kõlas nagu autoalarm. "Mis see on? Appi! Ka ta on suremas? Kas tal on valus? Mida me teeme? Tee midagi, ükskõik mida, ruttu!?"

Esimene vann kodus. Väikesed beebid on libedad ja kergesti mahapillatavad ka kuivana. Siis tee nad märjaks ja lisa seepi. Rohkem sõnu pole vaja.

Esimene tati imemine. Sa ei saa ju päris kindel olla, et sa lisaks tatile midagi olulisemat välja ei ime? Ajusid?

Esimene riietamine. Kuidas seda teha, ilma et sa kogemata ta väikeseid hapraid luid ei murraks?

Esimene autosõit. Iga vastutulev sõiduk kujutas endast meeletut ohtu!

Esimene autosõit üksinda. Kuidas sa peaksid suutma autot juhtida, kui tunned kogu aeg vajadust beebit kontrollida? Ja mis siis kui nad keset liiklusvoogu nutma hakkavad? Mis siis saab?

Esimene poeskäik rinnalapsega. Oled kaupa täis käruga järjekorras ja beebi hakkab nutma. Kas sa hülgad käru või võtad sealsamas rinna välja? Ja kuidas emba-kumba avalikus kohas probleemideta teha?

Esimene turvahälli panek. Milline klamber, kus? On see liiga pingul? Liiga lõdvalt? See töö nõuab esimesel tosinal korral vähemalt kaht inimest. Kohe kindlasti!

Esimene "juust" beebi kaelavoldi vahel. Sa istud arstikabinetis ja tunned imelikku haisu. Mis see on? Ja siis sa leiad selle. Appi! Nad võtavad nüüd lapse ära!

Allikas: Betsy Shaw, Babycenter